Z przyjemnością ogłaszamy, iż członek Międzynarododwej Rady Naukowej Centrum Ceraneum, kierownik Katedry Historii Bizancjum prof. Maciej Kokoszko w dniu 12 listopada br. wziął udział w Vienna Dialogues, gdzie zaprezentował historię, cele i koncepcje działania Centrum oraz rozmawiał o możliwościach współpracy międzyuczelnianej.

Na Uniwersytecie w Wiedniu rozpoczęły się mające trwać trzy lata Vienna Dialogues – rozmowy na temat wszelkich aspektów kultury Bizancjum, prowadzone z naukowcami i instytucjami z Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej. Mają one położyć fundamenty dla długofalowej współpracy opartej na wspólnych zainteresowaniach naukowych i związkach międzyuczelnianych.

Podczas spotkania 12 listopada udział wzięły następujące kraje: Albania, Austria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Niemcy, Grecja, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja.  Zgodnie z założeniami, krótkie prezentacje indywidualnych zainteresowań badawczych były wstępem dla ogólnej dyskusji o możliwościach współdziałania w dziedzinie badań i dydaktyki, w tym wspólnych projektów, konferencji i szkół letnich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.